Založ si blog

Viete ktoré politické strany podporujú hazard?


 

19. októbra 2012 (8. schôdza NRSR) bola prijatá novela zákona o hazardných hrách s účinnosťou od 1.1.2013, ktorá spôsobila že počet herní a hracích automatov sa začal na Slovensku zvyšovať. Táto novela priniesla aj niektoré pozitíva, ale najmä negatíva.

Najväčším z nich bolo to, že legitímne zvolení starostovia a miestni poslanci už nemohli jednoducho prijať všeobecne záväzné nariadenie, ktorým by zakázali hazard vo svojej obci či meste.

Tiež zrušila novelu zákona, ktorá mala platiť od 1.1.2013 a zakázala by v herniach fajčiť a podávať alkoholické nápoje.

 

Na to aby vôbec o zákaze hazardu mohli poslanci danej obce hlasovať, musia obyvatelia vyzbierať až 30% platných podpisov. Je to dlhý proces, ktorý stojí mnoho peňazí a času.

Zdá sa, že táto novela zákona a hlasovanie mnohých poslancov  nesie rukopis prevádzkovateľov hazardu.

 

Aj napriek úspešnej petícii občanov a množstve vynaložených peňazí, nemusí byť VZN poslancami miestneho zastupiteľstva prijaté. Presne to sa stalo v Starej Ľubovni, kde poslanci SMERu zákaz hazardu nepodporili.

Viac tu: http://lubovna.korzar.sme.sk/c/6901604/zakaz-hazardu-v-starej-lubovni-nepodporili-poslanci-za-smer.html

 

Rozprava k tejto novele (na videu hore) bola naozaj zaujímavá. Až na poslancov SMERu, ktorí argumentovali iba jednoduchými vyhláseniami že hazard je legálny biznis ako každý iný a nemôže sa len tak zakazovať. Hlasovanie SaS nebolo vôbec prekvapením, keďže rok predtým minister hospodárstva za SaS Juraj Miškov a minister PRÁCE SOCIÁLNYCH VECÍ A RODINY za SaS Jozef MIhál udelili ČESTNÉ UZNANIE za výrazný prínos pre hospodárstvo a zamestnanosť Slovenskej republiky najväčšiemu prevádzkovateľovi a výrobcovi hracích automatov na Slovensku – firmám Slovmatic a Novomatic.

 

Viac o tom nájdete v mojom staršom článku: http://daimonion.blog.pravda.sk/2012/06/16/ministerstvo-prace-socialnych-veci-a-rodiny-udelilo-cestne-uznanie-prevadzkovatelovi-hracich-automatov-za-vyrazny-prinos-pre-hospodarstvo-a-zamestnanost-v-sr/

 

Práve tento článok zaujal množstvo poslancov, ale čítali ho aj ľudia z firmy SlovMatic (viem to podľa prístupov a IP adries).

Časť z neho dokonca čítal poslanec Martin Fecko počas rozpravy. Mimoriadne zaujímavé bolo aj vystúpenie Jany Žitňanskej.

 

Ani minuloročná snaha KDH vrátiť do zákona o hazardných hrách právo rozhodovať o hazarde priamo mestám a obciam nebola úspešná.

http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/786481-kdh-sa-nepacia-herne-poslancom-smeru-vyhovuju/

 

Ostáva len otázka koľko gamblerov je medzi poslancami SMERu s SaS keď by im vadil zákaz hazardu  ?

Alebo to bude skôr tým že oni a ich rodinní príslušníci vlastnia významné firmy v hazardnom priemysle ?

 

Viem minimálne o jednom (viac som nehľadal) – poslanec SMERu Dušan Muňko, ktorý tesne pred voľbami získal od štátneho TIPOSu firmu Casinos Slovakia údajne za zlomok ceny.

Viac v článku tu: http://www.sme.sk/c/6306392/rodina-poslanca-smeru-munka-ovladla-kasina.html

 

 

Hyperloop na Slovensku nikdy nebude

08.05.2017

Keď Hyperloop transportation oznámil že na Slovensku zakladá výskumno vývojovú pobočku a plánuje vybudovať trať medzi Bratislavou a Viedňou, potešil som sa. Ako som sa však dozvedal ďalšie viac »

16. februára sa rozhodne či hazard v Bratislave definitívne skončí !

13.02.2017

Vo štvrtok 16.2.2017 budú bratislavskí mestskí poslanci hlasovať o návrhu všeobecne záväzného nariadenia, ktorý zakáže hazard na celom území mesta Bratislavy. Čieastočný zákaz hazardu viac »

Krádež 50 000 podpisov petície proti hazardu na bratislavskom magistráte. Sme mafiánsky štát ?

30.08.2016

https://youtu.be/rHdPHLBrfHE Dalo sa očakávať že "pro hazardná lobby" vyvinie veľké úsilie a vynaloží milióny eur na to aby zastavila prijatie všeobecne záväzného nariadenia za zákaz herní viac »

Borut Pahor

V prvom kole zvíťazil Pahor, podľa všetkého sa uskutoční aj druhé

22.10.2017 21:46

Po zrátaní 95 percent odovzdaných hlasov má v slovinských prezidentských voľbách Borut Pahor 47,3 percenta. Ak bude aj druhé kolo, postúpi doň aj bývalý komik Marjan Šarec.

sobotka česko CSSD

Voľby, aké ešte Česko nezažilo

22.10.2017 20:00

Líder ANO sa nachádza v kurióznej situácii. Dosiahol síce výrazný náskok, ale bude mať problém dohodnúť sa na vzniku vlády.

James Toback

Režiséra a scenáristu Tobacka obvinilo z obťažovania 38 žien

22.10.2017 18:58

Prípad sa v mnohých ohľadoch podobá na dávnejšie medializovanú kauzu Harveyho Weinsteina. Aj Toback všetky obvinenia popiera a dokonca tvrdí, že je "biologicky nemožné", aby to bola pravda.

AfD, Alternatíva pre Nemecko

Demonštranti protestujú proti AfD, podľa AfD útočia na demokraciu

22.10.2017 18:21

Nový nemecký parlament sa zíde prvýkrát už v utorok. Medzi jeho 709 poslancami bude aj 92 zástupcov krajne pravicovej AfD.

Daimonion

O ekonomike, spoločenských problémoch, medicíne, zdravej výžive, technike

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 152955x
Priemerná čítanosť článkov: 6118x

Autor blogu

Kategórie